Laureaci Złotej Odznaki Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków


pierwsze odznaki wręczone zostały w 2001 roku
z okazji 20-lecia SKZ podczas Walnego Zjazdu Delegatów w Warszawie na Zamku Królewskim


LP Imię i nazwisko Oddział rok nadania
1 bp ABEL Lublin 2015
2 Tomasz Błyskosz Gdańsk 2018
3 Ryszard Brykowski Warszawa 2001
4 Justyna Ciszek Gdańsk 2001
5 Leszek Czapski Warszawa 2011
6 Olgierd Czerner Wrocław 2001
7 Lucjan Czubiel Olsztyn 2001
8 Jacek Czubiński Warszawa 2015
9 Andre de Naeyer Antwerpia 2015
10 Anna Maria Dorak Kraków 2018
11 Zenon Duda Kraków 2019
12 ks. Stanisław Dziedzic Wysowa 2003
13 Wojciech Fijałkowski Warszawa 2001
14 Anna Frąckiewicz Lublin 2011
15 Andrzej Gaczoł Kraków 2001
16 Jan Gromnicki Warszawa 2001
17 Mikele Jamiołkowski Włochy 2003
18 Danuta Jarmińska Warszawa 2017
19 Jerzy Jasieńko Wrocław 2001
20 Jerzy Jasiuk Warszawa 2001
21 Andrzej Kadłuczka Kraków 2001
22 Antoni Kapuściński Gdańsk 2011
23 Marek Kędzierski Warszawa 2014
24 Henryk Kondziela Poznań 2001
25 Konkurs „Konserwacja Roku” Bydgoszcz 2003
26 prof. Marian Konieczny Kraków 2011
27 Marek Konopka Warszawa 2001
28 Dariusz Kopciowski Lublin 2011
29 Maria Kosicka – Fiałkowska Gdańsk 2011
30 ks. Roman Kostynowicz Szczecin 2001
31 Jerzy Kowalczyk Warszawa 2001
32 Marek Kowalczyk Olsztyn 2018
33 Krystna Kozieł Kraków 2018
34 Lech Krzyżanowski Warszawa 2001
35 Olga Kulesza – Szerniewicz Szczecin 2014
36 Kazimierz Kuśnierz Kraków 2001
37 Dominika Kuśnierz - Krupa Kraków 2018
38 Halina Landecka Lublin 2011
39 Maria Lubryczyńska Warszawa 2017
40 Alicja Lutostańska Warszawa 2001
41 Andrzej Łojszczyk Warszawa 2017
42 Andrzej Macur Gdańsk 2001
43 Lubomira Madejska Szczecin 2001
44 Beata Makowska Szczecin 2018
45 Edmund Małachowicz Wrocław 2001
46 Emma Mandelli Florencja 2015
47 Teresa Mayer – Lenczowska Poznań 2001
48 ks. bp Wiesław Alojzy Mering Toruń 2015
49 Tomasz Merta Warszawa 2010
50 Andrzej Michałowski Warszawa 2001
51 Anna Mitkowska Kraków 2019
52 Zbigniew Nawrocki Toruń 2014
53 Janusz Nekanda – Trepka Szczecin 2014
54 Stefan Nyka Poznań 2001
55 Emanuel Okoń Toruń 2014
56 Maciej Pawlicki Kraków 2001
57 Krystyna Zofia Pawłowska Kraków 2019
58 Mirosław Przyłęcki Wrocław 2001
59 Maria Przytocka Olsztyn 2018
60 Marek Rubnikowicz Toruń 2001
61 Tadeusz Rudkowski Warszawa 2001
62 Bohdan Rymaszewski Warszawa 2001
63 Sławomir Safarzyński Warszawa 2018
64 Maria Sarnik – Konieczna Kraków 2001
65 Jacek Serafinowicz Lublin 2001
66 Jadwiga Skibińska Wrocław 2001
67 Mieczysław Soczyński Warszawa 2014
68 Jolanta Sroczyńska Kraków 2018
69 Ewa Stanecka Szczecin 2014
70 Maria Stępińska – Gałęza Warszawa 2011
71 Jerzy Szałygin Warszawa 2018
72 Joanna Szpor Warszawa 2017
73 Edward Szymański Warszawa 2001
74 Zygmunt Świechowski Warszawa 2001
75 Adam Tański Warszawa 2001
76 Janusz Tarnacki Gdańsk 2011
77 Jerzy Tur Rzeszów 2001
78 Urząd Miasta Krakowa Kraków 2018
79 ks. Stanisław Waszczyński Toruń 2011
80 Elżbieta Welter Warszawa 2014
81 Juliusz Wendlandt Warszawa 2018
82 Agata Zachariasz Kraków 2019
83 Teresa Zarębska Warszawa 2001
84 Barbara Zin Kraków 2018