Członkowie wspierający:    Archaios    Artnova Konserwacja Zabytków    Autorska Pracownia Projektowa E.J. Wowczak    Castellum    Cegielnia Trojanowscy    Corneco    Dolina Pałaców i Ogrodów    Dyskret    Fabryka Norblina    Farby KABE    Firma Konserwatorska Piotr Białko    HERITAGE    Keim    Kingspan Insulation    Międzyuczelniany Instytut Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki    Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej    OTB    Pro Tempus    RECTOR    RESTAURO    Visbud    Zamek Gniew   

Wiadomości Konserwatorskie Nr 35/2013


Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem Wiadomości Konserwatorskich.

Najnowszy numer Wiadomości Konserwatorskich w wersji pdf zamieszczony jest w zakładce "Wiadomosci Konserwatorskie" na stopce witryny.


Data publikacji: 20 grudnia 2013

Życzenia Świąteczne


Wszystkim członkom i sympatykom Stowarzyszenia, konserwatorom oraz właścicielom i miłośnikom zabytków z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2013 składam życzenia Wesołych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2014

prof. Andrzej Kadłuczka
Prezes Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków


Data publikacji: 17 grudnia 2013

Komunikat z posiedzenia Zarządu Głównego SKZ


W dniu 3 grudnia 2013 r. w Warszawie, pod przewodnictwem Prezesa SKZ Profesora Andrzeja Kadłuczki odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia.


Data publikacji: 17 grudnia 2013

Wiadomości Konserwatorskie Nr 34/2013


Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem Wiadomości Konserwatorskich.

Najnowszy numer WK w wersji pdf zamieszczony jest w zakładce "Wiadomosci Konserwatorskie" na stopce witryny.


Data publikacji: 21 listopada 2013

Seminarium na Wawelu


W dniu 14 września 2013 w Krakowie odbyło się seminarium "Stan i perspektywy ochrony dziedzictwa architektury i sztuki sakralnej w Polsce na początku XXI wieku", podczas którego zostały wręczone ordery i odznaczenia państwowe, nagroda Ks. Prof. Janusza S. Pasierba „CONCERVATOR ECCLESIAE” oraz nagrody MKiDN i SKZ.


Data publikacji: 4 października 2013

Konferencja „Między ortodoksją a kreacją".


W dniach 16-17 października 2013, w Warszawie odbędzie się piąta konferencja z cyklu „Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny”, organizowana przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP i Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków. Cztery poprzednie konferencje, które odbyły się w latach 2009 – 2012, zostały bardzo pozytywnie ocenione przez uczestniczących w nich architektów i konserwatorów z całej Polski. W każdej dwudniowej konferencji wzięło udział 270 – 300 uczestników.


Data publikacji: 4 października 2013

Konferencja w Żyrardowie


W terminie 10-11 października 2013 r. w Żyrardowie odbędzie się kolejna konferencja z cyklu "Adaptacja i finansowanie obiektów zabytkowych", pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa, we współpracy z ZG SKZ i ZG SAR, patronatem medialnym Wydawnictwa C.H. BECK. Organizator zaprasza konserwatorów zabytków, architektów, projektantów, zarządców, oraz rzeczoznawców.


Data publikacji: 19 września 2013

Konferencja naukowa


Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Instytut Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do nadsyłania abstraktów na międzynarodową konferencję pt. "Nowożytna willa: Zmysły i percepcje wobec materialności", która odbędzie się w pałacu w Wilanowie w dniach 15-17 października 2014 r.


Data publikacji: 26 sierpnia 2013

Seminarium


Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Zarząd Główny oraz Oddział Małopolski, Politechnika Krakowska Wydział Architektury oraz Uniwersytet Jana Pawła II zapraszają na Seminarium "Stan i perspektywy ochrony dziedzictwa architektury i sztuki sakralnej w Polsce na początku XXI wieku".


Data publikacji: 19 sierpnia 2013

Pismo do Ministra Sprawiedliwości


Zarząd Główny Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, wystosował pismo do Ministra Sprawiedliwości, wyrażając swoją opinię o przedstawionym projekcie ustawy o zmianie ustaw regulujących warunki dostępu do wykonywania niektórych zawodów...


Data publikacji: 1 sierpnia 2013

Wiadomości Konserwatorskie Nr 33/2013


Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem Wiadomości Konserwatorskich.

Najnowszy numer WK w wersji pdf zamieszczony jest w zakładce "Wiadomosci Konserwatorskie" na stopce witryny.


Data publikacji: 23 czerwca 2013

Konferencja naukowa


Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie zaprasza na konferencję naukową pt. „Między tradycją a nowoczesnością. Polskie i niemieckie muzealnictwo na Pomorzu”.


Data publikacji: 4 czerwca 2013

Międzynarodowa konferencja naukowa


W dniach 19 do 21 września br., w Toruniu odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pn. "Badania architektoniczne - historia i perspektywy rozwoju".


Data publikacji: 14 Maj 2013

Komunikat z posiedzenia Zarządu Głównego SKZ


Dnia 11 kwietnia 2013 r. pod przewodnictwem prof. Andrzeja Kadłuczki obradował w Warszawie Zarząd Główny Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.


Data publikacji: 6 Maj 2013

Konferencja - ANTIKON 2013


W dniach 16-18 września 2013 r., w Koszalinie odbędzie się XIV Polsko - Niemiecka Konferencja i podróż studyjna „ANTIKON 2013 Architektura ryglowa – wspólne dziedzictwo”. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania będzie Architektura sakralna – zarządzanie obiektem zabytkowym.


Data publikacji: 23 marca 2013

"Ku nowej filozofii dziedzictwa"


W dniu 25 marca br., o godz. 18.00, w Zamku Królewskim w Warszawie (Sala Koncertowa) odbędzie się rozmowa o tomie esejów i artykułów profesora Andrzeja Tomaszewskiego, wydanych nakładem Międzynarodowego Centrum Kultury. W spotkaniu udział wezmą: dr Ewa Święcka (autorka wyboru i opracowania tekstów zawartych w opublikowanym tomie), prof. Andrzej Rottermund (dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie) oraz prof. Jacek Purchla (dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie).


Data publikacji: 23 marca 2013


Odszedł Pan ANDRZEJ MIARKOWSKI


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł Pan ANDRZEJ MIARKOWSKI.

Prezes Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Konserwator dzieł sztuki, zwłaszcza malarstwa i rzeźby drewnianej.

Był absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.

Przez wiele lat kierował działem Konserwacji Dzieł Sztuki w Polskich Pracowniach Konserwacji Zabytków, gdzie miał dorobek wielu wykonanych konserwacji i uratowanych dzieł sztuki, również sakralnej.

W ostatnich latach prowadził Fundację „Polska Sztuka Użytkowa”, a także z upoważnienia Zarządu Głównego reprezentował go we współpracy Stowarzyszenia z Międzynarodowymi Tragami Poznańskimi Sp. z o.o.

Będzie nam Go bardzo brakowało.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków


Data publikacji: 15 marca 2013

Komunikat Sekcji Młodych Konserwatorów przy ZG SKZ


W dniu 5 marca 2013 r. odbyło się spotkanie prezydium Sekcji Młodych Konserwatorów, w składzie: Katarzyna Braun, Natalia Pawłowska, Zuzanna Soińska-Szozda.


Data publikacji: 15 marca 2013

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013


Zakończyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013 (29.01-1.02). Bogatą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców, z czego aż 1/3 stanowiły firmy zagraniczne z 35 państw z całego świata. Tegoroczna edycja dedykowana była czterem grupom docelowym: architektom, handlowcom, deweloperom oraz wykonawcom. W tym samym czasie odbyły się również trzy wydarzenia ściśle powiązane z branżą budowlaną: Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech, CBS – Sport Rekreacja Wellness & SPA oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS. Łącznie te 4 ekspozycje zajmowały niemal cały teren targowy w postaci 60 000 m2.


Data publikacji: 15 marca 2013

III Forum Architecturae Poloniae Medievalis


Szanowni Państwo, przypominamy, że w dniach 22-24 marca 2013 roku, w Krakowie, w Instytucie Historii Architektury i Konserwacji Zabytków WA PK odbędzie się III Forum Architecturae Poloniae Medievalis.


Data publikacji: 26 luty 2013

Konferencja


W dniach 25-26 marca 2013 r., w Warszawie odbędzie się II edycja Konferencji z cyklu „Zachowanie dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja”.


Data publikacji: 26 luty 2013

Konferencja organizowana przez Polski Komitet do spraw UNESCO


W dniu 25 lutego 2013 r., w Sali Kolumnowej, w gmachu Sejmu RP odbędzie się Konferencja pod honorowym patronatem Marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz, organizowana przez Polski Komitet do spraw UNESCO we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Data publikacji: 13 luty 2013

Kongres konserwatorski w Madrycie


W dniach 20-22 czerwca 2013 r., w Madrycie odbędzie się Międzynarodowy Kongres Konserwatorski. Kongres organizowany jest przez Wydział Architektury Politechniki w Madrycie i Uniwersytet we Florencji.


Data publikacji: 4 luty 2013

Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków i SKZ


Informacja o wynikach Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace naukowe, projektowe i popularyzatorskie z ochrony zabytków i muzealnictwa 2012.


Data publikacji: 29 stycznia 2013